سبک زندگی برنامه‌نویسی

۳ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

خطای ۴۵۱ در http :غیرقابل دسترس به دلیل مشکلات قانونی

احتمالا با استاتوس‌کدهای HTTP آشنایی دارید، کدهایی که به مرورگرها، جستوجوگرها و هر چیزی که با صفحات وب در تعامل هستند میگویند که نتیجه چه بوده مانند کد ۴۰۴ که خطای یافت نشدن صفحه ی وب است.

حالا IETF استاتوس کد جدیدی را به استاندارد رسانده با شماره‌ی ۴۵۱. خطایی که معنای آن در دسترس نبودن محتوا به دلیل مشکلات قانونی است. مشکلاتی که این روزها در بسیاری از وبسایت‌ها صفحاتی با آن یافت می‌شوند ( مانند صفحات حذف شده در وبسایت‌های اشتراک فایل برای عدم رعایت کپی‌رایت آن فایل‌ها).

مطالعه بیشتر :
۳۰ آذر ۹۴ ، ۱۷:۲۱ ۰ نظر

ویرایشگر Blockly از گوگل


برنامه‌نویسی در دوران تکنولوژی یکی از شغل‌های پررونق دنیاست و هرروز افراد و شرکت‌ها با تولید ابزارها و امکانات جدید تلاش می‌کنند که روند توسعه‌ی برنامه‌های کامپیوتری  و حتی آموزش اون به افراد رو ساده تر کنند و حالا گوگل از نسخه‌ی پایدار یک ویرایشگر بامزه به اسم Blockly پرده برداری کرده که امکان برنامه‌نویسی ویژوال و تعاملی در وب رو فرآهم میکنه. ابزاری که هدف اصلی اون آموزش برنامه‌نویسی است و میتونید با درگ‌ و دراپ کردن بسیاری از  برنامه‌‌های مورد نظر خودتون رو به سادگی بسازید و البته منطق برنامه‌نویسی رو هم راحتتر یاد بگیرید.

این پروژه متن‌باز هست و میتونید سورس‌کد پروژه رو در گیت‌هاب مشاهده کنید و البته اون رو در صفحه‌ی رسمیش در پایگاه توسعه دهندگان گوگل امتحان کنید.
۳۰ آذر ۹۴ ، ۱۶:۱۷ ۱ نظر

انتشار نسخه‌ی ۵ بتا-۱ روبی‌آن‌ریلز

هفته‌ی پیش بود که جامعه‌ی ریلز دهمین سالگرد انتشار اولین نسخه‌ی ریلز  را جشن گرفت و حالا نسخه‌ی ۵ بتا-۱ این فریم‌ورک محبوب با معرفی امکانات و ابزارهایی جدید و قدرتمند معرفی شد، تغییرات و امکانات جدیدی که بسیاری از آن‌ها در پروداکشن نسخه ی ۳ basecamp در حال استفاده هستند و روندهای متداول دنیای توسعه ی امروز به خوبی در این نسخه لحاظ شده.


بزرگترین امکان اضافه شده به این نسخه‌ از rails معرفی فریم‌ورک Action Cable برای مدیریت وب‌سوکت‌ها در ریلز است.

کاربرد ریلز تنها برای ساخت اپلیکیشن‌های فول‌استک نیست، بسیاری از پروژه ها از ریلز به عنوان موتوری برای ساخت و مدیریت api برنامه هایشان استفاده میکنند و خبر خوب این است که ساخت این نوع برنامه‌ها با ساختار rails new backend --api  ساده و بدون دردسر شده است.


بیشتر بخوانید :

:)

۳۰ آذر ۹۴ ، ۱۵:۳۰ ۰ نظر