سبک زندگی برنامه‌نویسی

۴ مطلب در مهر ۱۳۹۶ ثبت شده است

ریدایرکت دامنه با nginx

گاهی مواردی اتفاق می افتد که نیاز به تغییر دامنه‌ی یک وبسایت داریم. در این موارد نیاز است که دامنه‌ی حاضر بطور کامل به دامنه‌ی جدید ریدایرکت شود. انجام اینکار با انجینکس بسیار ساده است.

فرض کنید دامنه mydomain.net را بخواهیم به mynewdomain.net منتقل کنیم. برای اینکار کانفیگ پایین این عملیات را به سادگی انجام میدهد :

server {
  server_name .mydomain.net;
  return 301 http://mynewdomain.net$request_uri;
}

که بجای ۳۰۱ میتوانید هر کد دیگری در بازه‌ی 3xx استفاده کنید. ( لیست استاتوس کدهای http)

همین :)

۲۳ مهر ۹۶ ، ۱۴:۰۴ ۳ نظر

لیست کامل میم تایپ‌ها

ادامه مطلب...
۱۵ مهر ۹۶ ، ۱۳:۵۶ ۱ نظر

برگرداندن مقادیر و استاتوس توسط nginx بدون نیاز به خواندن از فایل سیستم

یکی از دامنه های من به دلایلی فیلتر شده بود و برای رفع فیلتر نیاز به تایید دامنه در ستاد ساماندهی پیدا کرد و این سایت هم برای تایید فنی یکی از شیوه های ساده اش، ساختن یک فایل در مسیر ریشه در وبسایت اصلی است. مثلا hi.txt در noobi.ir در آدرسی مثل noobi.ir/hi.txt .

خیلی علاقه نداشتم تا فایل بسازم و ترجیحم این بود با همان تغییر موقت در کانفیگ nginx این عملیات انجام شود. با قدری جستجو در اینترنت به دایرکتیو return رسیدم که دو پارامتر میگیرد. اولی استاتوس کد و دومی بدنه ی صفحه. خب من هم با اضافه کردن لوکیشن پایین مشکلم حل شد:
location /hi.txt {
    return 200 '';
}

:)
۰۹ مهر ۹۶ ، ۱۴:۰۳ ۰ نظر

ساخت نوع داده enum در پستگرس

برای ساخت یک enum در سیستم مدیریت دیتابیس پستگرس، روال کار به این صورت است که یک نوع داده enum میسازیم. در مواردی که گزینه‌های مورد انتخاب ما در یک فیلد محدود است میتوانیم از enum استفاده کنیم.

ادامه مطلب...
۰۶ مهر ۹۶ ، ۱۴:۴۹ ۰ نظر